هفته جهانی کارآفرینی (Global Entrepreneurship Week) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

23 آذر 1398

هفته جهانی کارآفرینی به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد هماهنگ باهدف ترویج و توسعه کارآفرینی هرساله در سراسر جهان در بازه زمانی ۲۷ آبان تا ۴ آذر برگزار می‌شود.
در این رویداد باهدف کمک به کارآفرینان بالقوه برای ورود به عرصه کارآفرینی تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از علاقه‌مندان به کارآفرینی به راه‌اندازی کسب‌وکار تشویق شده و کسب‌وکار خود را آغاز کنند.
رویداد هفته جهانی کارآفرینی سکویی برای توسعه ارتباطات و همکاری‌های پیوسته تمامی نقش‌آفرینان عرصه کارآفرینی است تا از این طریق زیست‌بوم کارآفرینی و اکوسیستم مناسب در کشور ایجاد و در سطح ملی و جهانی تقویت شود.
برگزاری رویداد استارتاپی صنایع و خدمات نوآور، برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی کسب‌وکار و کارآفرینی،نشست‌های تخصصی با مدیران و کارآفرینان کشور، کارآفرینی اجتماعی، تور علمی - آموزشی به‌منظور بازدید از کارخانه‌ها، پارک علم و فناوری، استارتاپ‌ها، نمایش فیلم‌های کسب‌وکار برپایی نمایشگاه کسب‌وکار ازجمله برنامه‌های این رویداد بزرگ به شمار می‌رود.
در این همایش که با حضور عده‌ای از اساتید و دانشجویان دانشگاه شهید چمران برگزار شد چند نفر از کارآفرینان در مورد کسب ‌و کار و اشتغال آفرینی سخنرانی کردند که یکی از سخنرانان جناب آقای غلامعلی اسلامی زاده مدیرعامل شرکت کشاورزی جلگه دز (قارچ دزفول)، کار آفرین برتر ملی بود.
ایشان با بیان تجربیات خود جوانان را برای ورود به عرصه‌ی کار آفرینی با همت و توکل و اعتماد به ‌نفس تشویق کرد، که ایشان با بیان قسمتی از دوران سخت شروع به کار خویش و تشویق جوانان به عزم و اراده و سخت‌کوشی در جهت عبور از موانع و مشکلات توصیه کرد.

ارسال نظر

نام *

ایمیل *