اعطای نخستين گواهی «نشان حلال» در کشور به شرکت کشاورزی جلگه دز ( قارچ دزفول ) توسط سازمان استاندارد ملی ایران

11 ارديبهشت 1398

در گردهمایی و هم اندیشی مدیران ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران در کرج و با حضور دکتر «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان استاندارد ایران و آیت الله دکتر «احمد مبلغی» رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به عنوان فقیه مجتهد و صاحبنظر در امر حلال نخستین پروانه کاربرد نشان حلال به واحدهای تولیدی غیر گوشتی اعطا شد.

رييس سازمان ملي استاندارد ايران در اين زمينه گفت: پروانه نشان حلال چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 به شرکت های کشاورزی جلگه دز برای قارچ خوراکی تازه پرورشی ، شیر پاستوریزه پگاه خوزستان برای فرآورده های شیر پاستوریزه با ویژگی کم چرب و پرچرب، شیر استریلیزه با ویژگی کم چرب، نیم چرب و پرچرب از استان خوزستان و یک شرکت از استان قم اعطاء شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان استاندارد تنها مرجع صدور گواهی حلال در کشور است.
وی در پایان افزود: پیش از این گواهی حلال تنها برای کشتارگاه ها بود ولی اکنون برای سایر اقدامات از جمله گردشگری، پوشاک و صنایع نیز صادر می شود.
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در این مراسم ، با اشاره به اینکه توجه به نشان حلال در خودکفایی و سلامت سفره های مردم نقش دارد، گفت: این مهم در افزایش صادرات و پویایی اقتصاد ایران به عنوان یک کشور اسلامی موثر است.
شرکت کشاورزی جلگه دز با نشان تجاری قارچ دزفول اولین شرکت در زمینه تولد قارچ خوراکی است که مفتخر به دریافت نشان «حلال» از سازمان استاندارد شده است .

ارسال نظر

نام *

ایمیل *