بازدید کارکنان وظیفه (سربازان) از شرکت کشاورزی جلگه دز

11 مهر 1398

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی : «مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان)» در یک سال اخیر به طور جدی در دستور کار نیروهای مسلح قرار گرفته است؛ گرچه این طرح به صورت محدود در سال‌های گذشته اجرا می‌شد، اما با توجه به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا و رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رقم تعداد سربازهای مهارت‌دیده در سال گذشته به 100 هزار نفر رسید و قرار است در سال جاری این رقم به 200 هزار نفر برسد.
طرح مهارت آموزي سربازان وظيفه بر اساس تصميمات اخذ شده در خصوص رويكرد جديد خدمت سربازي كه در آن در نظر است سربازان وظيفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزي حداقل يك مهارت فني را فراگرفته تا زمينه‌ي اشتغال آن‌ها پس از پايان خدمت هموارتر شود، آغاز شده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متذکر شد: آموزش مهارتی اقشار و گروه‌های خاص از سیاست‌های این مجموعه بوده و به ویژه در بخش روستایی و عشایر در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال می‌شود.
وی با تأکید به اینکه مهارت‌آموزی با هدف کمک به معضل بیکاری است، ابراز امیدواری کرد در سایه هم‌اندیشی با مسئولان استان خوزستان بتوان میزان بیکاری استان که بیش از متوسط کشوری است، کاهش داد.

همچنين در اجراي اين طرح مهارت آموزي سربازان وظيفه مقرر شد سازمان فني و حرفه‌اي با همکاری شرکت های صنعتی براي كاركنان وظيفه‌اي كه قبل از اعزام به خدمت وظيفه داراي يك تخصص فني خاص بوده‌اند و يا در مدت خدمت سربازي با بكارگيري تخصصي در نيروهاي مسلح عملاً مهارت لازم را در فعاليت مربوطه كسب كرده‌اند و در عين حال فاقد گواهي‌نامه تخصصي مي‌باشند، گواهي‌نامه رسمي صادر شود.
در همین راستا در مجموعه شرکت کشاورزی جلگه دز در تاریخ 25/6/98 و با همکاری سازمان فنی و حرفه ای شهرستان دزفول تعداد 30 نفر از پایگاه یکم پدافند هوا فضای سپاه آموزش برداشت قارچ ( مهارت قارچ چین ) را طی دوره ای فشرده آموزش داد. مقرر شد بعد از پایان خدمت سربازی ، تعدادی از این سربازان در واحد برداشت قارچ مشغول به فعالیت شوند.

ارسال نظر

نام *

ایمیل *