مرکبات مختلف

80.000 تومان 90.110 تومان
نقد و بررسی افزودن نقد خود

مرکبات یکی از مهم ترین گروه میوه های گرم سیری هستند.
به دلیل تاثیر بی نظیرشان در افزایش توانمندی سیستم ایمنی به خصوص در فصل سرد توصیه می شوند مرکبات غیر از داشتن ویتامین "ث" دارای انواع آنتی اکسیدان ها نیز می باشند.
در بین مرکبات پرتقال و لیمو بیش از همه ویتامین "ث" دارند و نارنگی و نارنج کمتر از همه دارای ویتامین "ث" می باشند.

مرکبات یکی از مهم ترین گروه میوه های گرم سیری هستند.
کشور ایران مقام هفتم را در میان کشورهای تولید کننده مرکبات کسب کرده است.
مرکبات به خانواده ای از میوه ها گفته می شود که شامل پرتقال، نارنگی، لیموترش، لیمو شیرین، گریپ فروت، نارنج، بالنگ و کامکوات ... هستند. خانواده ای فوق العاده در میوه ها که به عنوان منابع غنی ویتامین "ث" شناخته و معرفی می گردند.
و به دلیل تاثیر بی نظیرشان در افزایش توانمندی سیستم ایمنی به خصوص در فصل سرد توصیه می شوند مرکبات غیر از داشتن ویتامین "ث" دارای انواع آنتی اکسیدان ها نیز می باشند که غیر از بالا بردن ضریب سیستم ایمنی به جلوگیری از بروز سرطان نیز کمک می نماید.
همچنین فیبر موجود در این گروه از میوه ها احتمال ابتلا به سرطان روده را نیز به حداقل می رساند و خوردن مرکبات می تواند جذب آهن را بالا برده و به بهبود کم خونی نیز کمک کند.
در بین مرکبات پرتقال و لیمو بیش از همه ویتامین "ث" دارند و نارنگی و نارنج کمتر از همه مرکبات به دلیل داشتن پتاسیم آرام بخش و ضد افسردگی و نشاط آور می باشند گریپ فروت و کامکوات بالاترین مقام و نارنج و لیمو ترش کمترین درجه را دارا هستند.
تمامی خانواده مرکبات به خصوص گریپ فروت به دلیل داشتن فیبر فراوان می توانند در کاهش فشار خون و چربی خون و کاهش بروز بیماری های قلبی موثر باشند.
مرکبات غلظت خون را نیز کاهش می دهند و به عنوان تصفیه کننده خون نیز محسوب می شوند
از فواید استفاده از مرکبات:
مراقبت از پوست، داشتن استخوان هایی سالم، محافظت قلب، توانایی هضم، محافظت بینایی، نشاط آور و ارامش بخش، مقابله با سرطان
عنوان شرح

ارسال نظر

نام *

ایمیل *

محصولات مرتبط