جزییات
Content Detail

نویسنده: ادمین2

عکاس: ادمین2

این واحد تولیدی در راستای تولید بستر بذرکاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی ( کمپوست فاز 3 ) به ظرفیت 50 هزار تن در سال به منظور مصرف پسماند محصولات کشاورزی شامل کلش گندم ، باگاس نیشکر و کود مرغ به عنوان آلاینده های محیط زیست و تبدیل به کود آلی و غنی شده  جهت بستر  کشت قارچ خوراکی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی در دزفول راه اندازی شده است.


 به گفته غلامعلی اسلامی زاده مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت کشاورزی جلگه دز ( قارچ دزفول) در محل راه اندازی کارخانه کمپوست ، پسماند کمپوست پس از برداشت محصول قارچ خوراکی به عنوان یک کود آلی ، غنی ، ارزان و بدون بذر علف هرز در مزارع کشاورزی مصرف می شود.


اسلامی زاده ظرفیت اشتغال ایجاد شده با راه اندازی این طرح را 100 نفر به صورت مستقیم و 300 نفر به صورت غیر مستقیم عنوان کرد و گفت:شرکت کشاورزی جلگه دز سالانه چهار هزار و 600 تن قارچ خوراکی ، 800 تن بذر قارچ و از این پس نیز 50 هزار تن کمپوست تولید می کند.


واحد تولید کمپوست فاز 3 به دست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت و نیز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و نیز استاندار خوزستان و جمعی از مدیران استانی و محلی افتتاح شد.